Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

The Hungerer – old, but totally unknown boss revealed! (polska wersja)

ENGLISH VERSION

 

Wszyscy lubimy niespodzianki. Dzisiaj mamy dla was właśnie niespodziewaną i naprawdę niecodzienną historię. Od teraz za sprawą trzech graczy z serwera Adra (Wrap Man, Glut Man i Dynia Man) możemy się cieszyć najbardziej unikalnymi zrzutami ekranu, jeśli chodzi o bossy. Ekipie z Adry udało się spotkać bossa, o którym praktycznie nikt nie wiedział i nikt nigdy nie udokumentował spotkania z nim. Boss, choć istnieje w grze od lat, był ukryty przed społecznością graczy. Nie znajdziecie o nim żadnej wzmianki, na żadnym z fansite’ów. Ekipa Tibiabosses.com oraz Tibiasecrets.com wpadła na trop tego bossa około pół roku temu.

Jeśli lubicie niespodziewane wieści z Tibii, ten artykuł jest właśnie dla Was.

Zacznijmy od początku. Na guildtsts.eu możemy znaleźć statystyki zabić zwykłych potworów oraz bossów - w osobnych tabelach. Dane są zbierane codziennie z kill statstics ze strony głównej Tibii. Przeglądając statystyki zabić zwykłych potworów, napotkaliśmy kiedyś na bardzo ciekawe rekordy. Zabicia niektórych bossów są odnotywane jako kille zwykłych potworów. Oto przykład: the Manhunter, the Dread Maiden. Ciekawe, prawda?

Nie ustaliliśmy dlaczego tak się dzieje, ale naszą uwagę przykuł rekord tego bossa:

Przeszukaliśmy chyba cały Internet. Wynik? Żadnej wzmianki o tym enigmatycznym bossie. Z uwagi na to, że nazwa bossa pojawia się w statystykach w towarzystwie Manhuntera oraz Mean Mashera, założyliśmy, że został on wprowadzony w podobnym czasie do gry co wspomniane bossy, co później okazało się trafnym założeniem. Manhunter oraz Mean Masher to bardzo nietypowe bossy. Respią się bardzo rzadko podczas trwania Hive Outpost Mini World Change na najniższym piętrze tej lokacji. Ich resp jest zamienny z Spidris Elite oraz Hive Overseer. Mechanizm respu takiego typu opisujemy w drugim artykule o Mahathebie (na Tibiabosses).

Chakoya Iceberg to podobny MWC wprowadzony do gry w tym samym update co Hive Outpost. Z uwagi na znalezioną przez nas ciekawą notatkę Chakoi uznaliśmy, że to jest właśnie miejsce respu the Hungerer’a.

Uznaliśmy, że Frost Giantess może mieć resp współdzielony z bossem. Prawda, że nazwa bossa pasuje fabularnie do tej kartki? Zaczęliśmy zabijać Frost Giantess w nadziei, że zrespi się boss. Po około 800 zabiciach mieliśmy już dosyć. Nastąpił jednak przełom. Podczas jednej z naszych wypraw Williams/Bosst wypróbował zaklęcie „Utevo Res Ina”.

Udana zamiana była dla nas niemałym szokiem. Poznaliśmy wiec wygląd bossa. Było już dla nas jasne, że respi się na Hive Outpost. Wszystko wskazywało też, że The Hungerer ma taki sam mechanizm pojawiania się jak The Manhunter oraz The Mean Masher. Z uwagi, że Hive Outpost to rzadki MWC, do tej pory udało nam się zabić jedynie kilkaset Spidris Elite oraz Hive Overseer liczonych łącznie. Podczas tego researchu Hasihenowi udało się zrespić Manhuntera.

Długie tygodnie mijały, aż tu nagle… Na skrzynkę odbiorczą Tibiabosses wpłynęły screenshoty przedstawiające The Hungerera. Są one wyjątkowe, ponieważ to pierwsze udokumentowane spotkanie z tym bossem. Spójrzcie sami.

Tak oto prezentuje się The Hungerer.

Podczas naszego researchu udało nam się ustalić następujące rzeczy:

 • To jedyny boss tak długo ukryty przed społecznością
 • Boss jest najprawdopodobniej słaby i gracze zabijający potwory obszarowo mogli nawet nie zauważyć jego zabicia
 • Boss do tej pory został zabity jedynie 30 razy, biorąc pod uwagę wszystkie światy w grze. Można więc uznać, że jest ekstremalnie rzadki
 • Boss był wprowadzony do gry w 2015 roku wraz z update 10.8
 • Biorąc pod uwagę datę wprowadzenia bossa do gry możliwym jest, że na początku był także zabijany przez boty
 • Wygląda jak zwykły Spitter
 • Ma resp współdzielony z Spidris Elite, Hive Overseer, The Manhunter oraz The Mean Masher
 • To jedyny tak złożony współdzielony resp w grze
 • W Hungerera można się zamienić przy pomocy czaru „Utevo Res Ina”
 • Aby zrespić Hungerera lub innego bossa z Hive Outpost, potrzeba średnio bardzo wielu zabić Spidris Elite oraz Hive Overseer. Z naszych kalkulacji wynika, że przynajmniej kilkuset
 • Po zabiciu potwora w miejscu respu, np. Spidris Elite oraz Hive Overseer należy odczekać przynajmniej 20/25 minut, aby móc zabić następnego. Czas spawnu od zabicia poprzedniego potwora jest więc niestandardowo wydłużony
 • Można zablokować resp potwora/bossa, jeśli stoi się w zasięgu jego respu. W oczekiwaniu na kolejny spawn najbezpieczniej wyjść na 30 minut z piętra

Na koniec chcieliśmy napisać, że choć wiedzieliśmy o istnieniu tego bossa już od dłuższego czasu, to cała chwała należy się graczom z serwera Adra: Wrap Man, Glut Man i Dynia Man To oni zrespili i udokumentowali swoimi zrzutami ekranu istnienie Hungerera. Naprawdę dobra robota chłopaki! Myślę, że społeczność bosshunterów będzie zaskoczona jak i wdzięczna za te zrzuty ekranu. My, czyli połączone ekipy Tibiabosses oraz Tibiasecrets, cieszymy się bardzo, że mogliśmy przedstawić i opisać fakty związane z The Hungererem w tym artykule. Czytajcie nas uważnie. Wiele wskazuje na to, że to nie ostatnie ciekawe odkrycia dotyczące bossów 🙂

Update 1: Pisząc o bossach z Hive Outpost warto dodać zrzuty ekranu bossa "the Mean Masher". Znajdziecie je poniżej. Jest on najrzadszym bossem w Tibii. Zrzuty ekranu zostały wykonane przez naszą koleżnkę z Tibiabosses - Makadamię.