fbpx

Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Legenda Yeti [polska wersja]

Versão em Portugues

English version

 

Yeti - czy kiedykolwiek spotkaliście tego potwora? Długo wierzono, że to jedynie legenda. Najwyraźniej jednak jest ona prawdą, a Yeti nie różni się zbytnio od innych tibijskich bossów poza faktem, że nadal nie wszystko o nim wiemy.

Dodano go wraz z zimowym updatem w 2004 - wersja 7.4. Był to pierwszy raz, gdy dodano regularnie (mniej lub bardziej) respiące się bossy. Było ich łącznie 10. W przeszłości yeti pojawiały się jedynie na Foldzie - jednej z lodowych wysp na północny zachód od Carlin. Zważywszy na znaczne oddalenie wyspy od cywilizacji i dość długi respawn bossa nie było niczym dziwnym, że spotykano go bardzo rzadko. Od tamtej pory sytuacja uległa znacznej zmianie. Obecnie yeti są zabijane codziennie, na co wpływa fakt, iż bosshunting stale zyskuje na popularności. Ponadto dodano w międzyczasie dodatkowy resp na wyspie Chyllfroest.

Loot - co wiemy?

Zgodnie z popularnym przekonaniem z yetich wypada jeden z najbardziej lubianych, najdroższych i najbardziej pożądanych rarów - bunnyslippers. Przedyskutujmy to i podsumujmy pewne fakty i hipotezy.

  • Nie istnieją żadne przekonujące i niesfałszowane screenshoty ani filmiki stanowiące dowód, że ktoś je zloocił.
  • W ciągu ostatnich 3 lat zabito ponad 2550 yetich. (źródło: guildstats.eu/bossses)
  • 1 kwietnia 2015 roku Cipsoft opublikował ciekawy żart primaaprilisowy:

"Krążą pogłoski o rzekomej aktywności yeti na Chyllfroest. Faktem jest, że Reinhold stanowi tego żywy dowód. Rozejrzyj się po osadzie chakoya na wyspie, a znajdziesz tam pokojowo nastawionego yeti.
Mimo że śnieżna ślepota uszkodziła mu wzrok, jego słuch nadal jest ostry i wrażliwy. Jeśli sprawisz, by uwierzył, że jesteś yetim, wynagrodzi cię puszystym prezentem, byś mógł ogrzać swe zimne stopy. Aby go przekonać, konieczne będzie pomyślne ukończenie wyzwania jodłowania. Polepsz swe umiejętności biorąc lekcje u rozmaitych muzycznych NPC na obszarze całej Tibii i pokonaj go w ostatecznym wyzwaniu jodłowania. Yooodelaaahooohooo!
April 02, 2015: Bunnyslippers jako nagroda za jodłowanie? Dałeś się nabrać na ten żart primaaprilisowy? Być może gdzieś istnieje chory na śnieżną ślepotę yeti o imieniu Reinhold, ale nie przyszedł jeszcze czas, by trafił do Tibii."


  • 30 marca 2016 Cipsoft opublikował ciekawą wskazówkę na swoim facebookowym profilu. Warto nadmienić, że stało się to tuż przed Prima Aprilis. Zdarzenie to było szeroko komentowane zarówno na fanpage, jak i większości fansitów.

Czy plotki są prawdziwe?

W odniesieniu do TibiaWiki Santa Claus zaczął dawać bunnyslippers w formie prezentu od updatu 8.7, który został wydany 8 grudnia 2010 roku. Istotnym jest fakt, że rar ten można było znaleźć na rozmaitych serwerach jeszcze przed wspomnianym updatem.

Pytanie brzmi - czy zostały zloocone?

Oto co udało mi się znaleźć w internecie i na wiki.

  •  9 października 2004 roku miała miejsce wystawa rzadkich przedmiotów. Odbyła się ona na serwerze Antica, a dokładniej na statku Tibianic. Jak widać na zamieszczonym poniżej screensshocie, bunnyslippers też zostały tam wystawione - zanim dodano yeti do gry. Był to prezent od Mikołaja czy od Cipsoftu? A może pochodziły z innego, nieznanego źródła?

 

  • Jeśli wierzyć niektórym źródłom, kapcie pojawiły się na Askarze w 2007. Podobno gracz Ivesky Legend/Mecca Legend spotkał swoje pierwsze 2 yeti i zloocił rar. Niestety jednak został zmuszony do ich sprzedaży niedługo po tym.
  • Monzta z Candii utrzymywał w swoich postach na forum tibia.com, że zdobył bunnyslippers. Nie przedstawił jednak żadnych dowodów.
  • Necromancer Illja miał bunnyslippers w swoim domku w 2006. Mówił, że zdobył je z yeti.

 

Czy wiesz, że?

Cipsoft miał w planach dodanie bossa yetich -Freegoiz'a. Niestety pojawił się on tylko raz, podczas test serweru w 2005. Był to ten sam test serwer, który ujawnił i zapowiedział dodanie Morgarotha. Freegoiz posiadał zdolność summonowania 3 yetich, a sam był od nich znacznie potężniejszy. W przeszłości częstym przedmiotem dyskusji była kwestia tego, czy yeti jest bossem, czy tylko rzadko respiącym się potworem. Freegoiz w pewnym sensie podzielił społeczeństwo i wzmożył tą dyskusję.

Nie udało mi się dotrzeć do żadnego screenshota przedstawiającego tego bossa i najwyraźniej nigdy więcej (poza jednym test serwerem) nikt go już nie widział. Możemy jedynie przypuszczać, jakie niesamowite itemy mogły z niego lecieć.


Yeti i jego loot od zawsze były jednymi z najbardziej popularnych i enigmatycznych tibijskich sekretów. Minęło 14 lat od wprowadzenia yeti do gry, ale nadal mamy sporo do odkrycia. Jeśli jesteście w posiadaniu jakichkolwiek unikalnych screenshotów albo wiedzy nawiązującej do tematów poruszonych powyżej - podzielcie się proszę z nami.

Pozwólcie, że rozpocznę dyskusję. Zachęcam was do dołączenia.

Koledzy bosshunterzy, czy wiecie coś więcej?


Wielkie dzięki dla Mad Defa, za pomoc i ciekawe informacje.

 

TibiaBosses.com © 2019. All rights reserved.
Tibia and TibiaME are trademarks of CipSoft GmbH. The official website for Tibia is Tibia.com