Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Przesyłanie screenshotów i filmików na Tibiabosses - krótki poradnik

Versão em Portugues

English version

Jak prawidłowo wysyłać screenshoty i filmiki do galerii Tibiabosses?

Cześć! Wielu z was przesyła nam screenshoty z bossami na różne sposoby i używając wielu platform komunikacji.

W tym krótkim poradniku pokażemy wam najlepsze sposoby na przesyłanie do nas swoich screenshotów. Sposoby te zagwarantują szybką i bezproblemową publikację screenów oraz zachowanie jak najwyższej ich jakości.

Przede wszystkim, jeśli chcecie wziąć udział w naszym toczącym się cały czas konkursie - Great Boss Hunt contest, upewnijcie się, że dokładnie zapoznaliście się z zasadami (dostępne po polsku, angielsku i portugalsku).

Wszystkie prawidłowo wykonane screenshoty, które nam prześlecie, zostaną opublikowane w galerii na stronie, na naszym facebookowym fanpagu, a także na Instagramie. Nie ma znaczenia, czy wyślecie screenshoty przez Facebooka, czy za pośrednictwem strony, zawsze opublikujemy je w 3 wymienionych źródłach.

Najlepsza metoda wysyłania screenshotów

Najlepszą metodą na wysłanie nam screenshotów jest zrobienie tego bezpośrednio za pomocą strony.

Możecie użyć tego linku - https://www.tibiabosses.com/gallery/ lub przejść do Galleries ⇨ Photo Gallery (zaczynając na stronie głównej).

Przewińcie na dół strony, by znaleźć prosty formularz. Wystarczy go wypełnić i zuploadować swój screenshot, a wszelkie informacje potrzebne do publikacji zostaną nam dostarczone.

Obejrzyjcie ten krótki filmik pokazujący, gdzie znaleźć formularz oraz jak go wypełnić.

Użycie tej metody gwarantuje zachowanie najlepszej możliwej jakości screenshotu, dokładnie takiej samej jak oryginał (facebook często zmniejsza rozdzielczość i obniża jakość obrazów). Jeśli macie więcej niż 1 screenshot tego samego bossa (np. screen z samym bossem i oddzielny z lootem) wrzućcie je jeden po drugim, uzupełniając formularz dwukrotnie.

W przypadku, gdy chcielibyście nam wysłać wiele screenshotów na raz - np. kilka bossów, możecie to zrobić, wysyłając je mailem na naszą specjalną skrzynkę: gallery@tibiabosses.com - taki e-mail powinien również zawierać nazwę bossa, server, na którym został zabity i nick gracza.

Przesyłanie screenshotów przez Facebooka

Jeżeli z jakiegoś powodu nie zechcecie użyć naszego formularza na stronie z galerią i wybierzecie przesłanie screenshota przez facebooka, pamiętajcie o załączeniu niezbędnych informacji!

Wielu użytkowników przesyła nam screenshoty za pośrednictwem wiadomości na Facebooku. Jest to alternatywna metoda do wcześniej wspomnianej i jest to możliwe, ale niesie też za sobą pewne problemy. Dlatego też nie preferujemy tego sposobu.

Spójrzcie na ten "screenshot" poniżej, który niedawno przesłano nam przez fb.

  1.  To zdjęcie, nie screenshot. Nie publikujemy zdjęć, tylko screenshoty zrobione za pomocą klawisza print screen/specjalnie przeznaczonych do tego programów, itd.
  2. Jego rozdzielczość to 640x480. To zdecydowanie za mało, by prawidłowo pokazać cały ekran.
  3.  Jakość jest tak słaba, że nie da się zbytnio rozpoznać szczegółów, szczególnie nicku gracza, który jest potrzebny do publikacji.

Ogólnie rzecz biorąc:

Ponadto, nie opublikujemy screenshotów przedstawiających jedynie loot w backpacku, na ziemi, itd., bez bossa (żywego lub martwego). Jeśli na screenie jest widoczna wiadomość o loocie wygenerowana przez grę, ale nie ma na nim bossa, wtedy może on zostać opublikowany (ale też nie zawsze). Taki screenshot nie weźmie też udziału w konkursie.

Przykładowy screenshot, który nie został opublikowany

Jak przysłać filmik?

Jest to dosyć proste:

  • Wrzuć swój filmik na youtuba i wyślij nam link. Tylko filmy wrzucone na youtuba będą opublikowane.
  • Nie wrzucajcie do swoich filmików muzyki chronionej prawami autorskimi, ponieważ zostaną zablokowane/usunięte przez facebook.
  • Zasadniczo te same zasady, które odnoszą się do screenshotów, są istotne przy filmikach. Muszą przedstawiać bossy, najlepiej walkę i loot.

Podsumowanie:

 

 

TibiaBosses.com © 2019. All rights reserved.
Tibia and TibiaME are trademarks of CipSoft GmbH. The official website for Tibia is Tibia.com