fbpx

Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Minibossy [polska wersja]

Minibosses

Minibosses [versão em Portugues]

 

Czołem bosshunterzy! Zapraszam was do przeczytania tego krótkiego poradnika o minibossach.

Sześć z nich zostało dodanych niedawno, wraz z zimowym updatem 2017. Pięć z tych bossów może być zabijanych wielokrotnie, dzięki czemu nasza zabawa się nie skończy i możemy próbować szczęścia codziennie. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji spotkać trochę starszego, a także pierwszego dodanego minibossa - Kroazura, to został on również opisany w tym artykule.

The Curse Spreads Quest - minibossy

5 minibossów dostępnych do zabicia jako część tego questu to liderzy, bądź "samce alfa" swoich gatunków.  W celu zdobycia do nich dostępu należy zrobić  The Curse Spreads Quest. Ostatnia misja polega na zabiciu bossów i po jej wykonaniu można je zabijać cyklicznie, co 20 godzin (realnego czasu). Istnieją dwie oddzielne lokacje - 1 w Edron i 1 na Cormayi. Ze wszystkich bossów można zloocić silver tokeny, a także rozmaite rary, więc szanse na osiągnięcie niezłego profitu są relatywnie wysokie. Zauważcie, że cały loot nie został jeszcze odkryty, w związku z tym macie szanse na zdobycie nieznanych rarów.

Edron and Cormaya - mapa powierzchni

 

Jaskinie pod Edron lvl -1

 

1. Bloodback

Were-minibossy możemy zabijać w dowolnej kolejności, ale zacznijmy od Bloodbacka. Jest to boss wereboarów. Dość wolny i łatwy do zabicia. Ma 5200 hp, summonuje jednego wereboara i walczy w zwarciu. Nie chodzi po ogniu, więc można użyć fire walli/bomb, by ułatwić sobie walkę.

Ciekawy loot: 

 

Jaskinie pod Edron lvl -2

 

2. Darkfang

Darkfang, lider werewolfów, jest jeszcze łatwiejszy do zabicia niż Bloodback. Ma 4800 hp. Summonuje 2x gloom wolf (słabe, mają po 200 hp). Walczy w zwarciu.

Ciekawy loot:

 

3. Sharpclaw

Sharpclaw -  lider werebadgerów - jest jednym z najłatwiejszych were-minibossów. Ma 3300 hp i summonuje jednego werebadgera. Tak jak zwyczajne werebadgery, dość często używa niewidzialności. Jego loot wydaje się być nieco słabszy w porównaniu do pozostałych minibossów, ale być może nie został jeszcze w całości odkryty.

Ciekawy loot:

 

 

Podziemia pod Cormayą

 

4. Shadowpelt

Shadowpelt, najsilniejszy werebear. Jest najwolniejszy ze wszystkich were-minbossów, więc można go łatwo trzymać na dystans. Ma również największą liczbę hp - 6000, ale mimo tego nie stanowi wielkiego zagrożenia. Summonuje jednego werebeara i walczy w zwarciu.

Ciekawy loot:

 

5. Black Vixen

Black Vixen jest bossem werefoxów. Nie jest trudna do zabicia, najwyżej nieco irytująca. Ma 3200 hp i summonuje jednego werefoxa. Często używa niewidzialności i trzyma dystans. Najciekawszą rzeczą związaną z tym minibossem jest loot. Krążą plotki mówiące, że bardzo rzadko można z niej zloocić foxtail. Jeśli to prawda, uczyniłoby to tego minibossa najbardziej opłacalnym ze wszystkich pięciu.

Ciekawy loot: (?)

Skróty

Po wykonaniu ostatniej misji questa, czyli zabiciu wszystkich 5 minibossów i zgłoszeniu tego do Daniela Steelsoul'a, dostajemy możliwość używania skrótów - teleportów. Ułatwiają one podróżowanie między dwoma podziemiami i pozwalają na szybkie przebiegnięcie i zabicie całej piątki. Zaznaczyłem oba teleporty na mapkach, które znajdziecie wyżej. Skrótów można używać dowolnie często. Nie jest to ograniczone w żaden sposób.

Teleport w podziemiach pod Edron

Teleport w podziemiach pod Cormayą

Wskazówki:

  • podczas mini world-change, związanego z pełnią księżyca, z wszystkich minibossów lecą moonlight crystals;
  • ukończenie questu zabiera sporo czasu, ale warto. Wymagana jest cierpliwość;
  • kiedy 2x loot event jest aktywny, wszystkie 5 minibossów podlega jego działaniu.

 

Cave Spider (Hidden Threats Quest)

Spotykamy tego bossa po wykonaniu ostatniej misji  Hidden Threats Quest. Po oddaniu 20x rare earth dla Corym Servanta należy skierować się do teleportu, którym wychodzi się z kopalni. Nie pojawiamy się jednak po drugiej stronie, a zostajemy przeteleportowani do jaskini z minibossem i 3 tarantulami.

Cave spider jest nieznacznie silniejszy od giant spidera. Ma 1800 hp - 500 więcej niż gs. Obrażenia, jakie zadaje, są podobne lub niewiele wyższe. Jaskinia jest dość duża, więc jest sporo miejsca do biegania, poza tym miniboss nie jest odporny na ogień. Fire bomby/walle mogą zostać użyte przez low lvle, aby ułatwić sobie zabicie. Należy jednak zauważyć, że cave spider pluje poison bombami, które mogą zakryć wasze fieldy. Czas na zabicie bossa jest ograniczony do 5 minut. Najwyraźniej boss nie wydaje się mieć ciekawego loota. Poza normalnym lootem gsa, wypadają z niego small diamonds i black pearls. Być może leci jeszcze więcej itemów, ale nie zostały jeszcze odkryte.

Jeśli chcesz wyjść z jaskini, albo uniknąć bicia spidera, użyj teleporty w północno-wschodniej części jaskini.

Niestety zmierzyć się z Cave Spiderem możemy tylko raz. Skontaktowałem się z Cipsoftem poprzez styczniowy feedback form i zasugerowałem, że ten miniboss mógłby być zabijany co 20 godzin. Miejmy nadzieję, że wezmą to kiedyś pod uwagę.

 

 

Kroazur

Kroazur był pierwszym łatwo dostępnym, jak również możliwym do wielokrotnego zabicia minibossem. Został dodany wraz z updatem 11.40 (letni update 2017). Jeśli nie mieliście jeszcze szansy go spotkać, sprawdźcie poniższe opisy i mapki.

Aby zdobyć dostęp do bossa należy zrobić  Threatened Dreams Quest co najmniej do misji "A Dream Come True". Wtedy zyskujemy możliwość wejścia do jaskini Kroazura co 2 godziny (realnego czasu).

Feyrist - powierzchnia

Bądźcie ostrożni, jeśli wasz level jest niższy niż 100-120. Podziemia są pełne weakened frazzlemaws oraz enfeebled silencers. Potwory te występują w grupach i są zdolne do złożenia mocnego comba przy całkiem niezłych obrażeniach.

"Mini-Roshamuul" podziemia

Miniboss sam w sobie nie jest wielkim wyzwaniem. Ma 3000 hp i możesz porównać jego ataki do 2x silniejszego nightmara. Kroazur jest wolny, a jaskinia wielka, więc nie ma problemu, by trzymać go na dystans. Kiedy 2x loot event jest aktywny, boss ten podlega jego działaniu. Jako że tokeny lecą dość często i można zabić tego bossa wielokrotnie w ciągu dnia, może on służyć jako źródło szybkiego zarobku, gdy potrzebujesz kasy.

Ciekawy loot:

Udanych łowów bosshunterzy!

TibiaBosses.com © 2019. All rights reserved.
Tibia and TibiaME are trademarks of CipSoft GmbH. The official website for Tibia is Tibia.com